Telekomunikacja Polska cały czas jest niekwestionowanym liderem w zakresie telefonii stacjonarnej i Internetu szerokopasmowego. Jest to związane głównie z faktem, że żadna inna firma nie oferuje tak rozległej sieci linii abonenckich.

Zmierzch  telefonii stacjonarnej

W dzisiejszych czasach niemal każdy posiada własny telefon komórkowy. Ceny połączeń oraz smsów są coraz niższe, telefony dostępniejsze, zasięg obejmuje niemal cały kraj, więc nie ma sensu korzystanie z telefonii stacjonarnej. Widok osoby korzystającej z budki telefonicznej jest niemal egzotyczny i przypomina bardziej okres z przed dwudziestu lat. Standardowy abonament w TP kosztuje 50 zł i zawiera w sobie 60 darmowych minut plus 120 poza godzinami szczytu (do innych numerów stacjonarnych). Wybierając ofertę w Play, otrzymujemy za tę samą kwotę prawie 170 minut zarówno do sieci komórkowych jak i stacjonarnych.

Abonament w telefoniczny w TP jest wykorzystywany przez klientów głównie dlatego, że jest on potrzebny do wykupienia usługi Neostrada, czyli dostępu do stałego szerokopasmowego Internetu. Pomimo tego, że oficjalnie abonament nie jest konieczny, jeśli go nie posiadamy, TP wymaga dodatkowej opłaty za utrzymanie linii.

Alternatywy dla Internetu TP

Internet jest najszybciej rozwijającym się medium w historii. Odsetek osób, które korzystają z sieci jest coraz większy, a przyczynia się temu min. większa ilość dostawców oraz coraz niższe ceny. Klienci coraz częściej sięgają po Internet bezprzewodowy, który niestety posiada pewne minusy, tj. limit ściąganych danych, ograniczona prędkość oraz niedostępność sygnału w niektórych miejscowościach. Kolejną alternatywą są inni dostawcy Internetu tj. Netia, Dialog, UPC, Aster. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się oferty telewizji kablowych.

Jeśli chcesz sprawdzić, gdzie znajdziesz najlepszą ofertę Internetu stacjonarnego – porównaj dostępne opcje w zestawieniu Płacę Mniej.