Podwyżki ubezpieczeń komunikacyjnych w 2015 roku

2018-01-02T13:37:44+00:00

Pomimo tego, że ubezpieczenie samochodowe zawsze będą dla kierowców za drogie w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się podwyżek. Pomimo dobiegających do nas informacji z reklam o niesamowicie niskich cenach ubezpieczeń – OC w cenie 300 – 400 zł, nie mamy się co łudzić. Na takie warunki mogą zasłużyć kierowcy spełniający bardzo wymagające warunki (głównie długi okres bezszkodowej jazdy).

Jak się bronić przed podwyżkami?

Płacę Mniej już od kilku od dawna podpowiada jak oszczędzać na ubezpieczeniu komunikacyjnym, szczególnie jeśli kierowca korzysta jedynie z obowiązkowego OC. Wystarczy przeprowadzić kalkulację, porównać wysokość składek w poszczególnych towarzystwach i wybrać najtańszą ofertę. Warunki umowy w przypadku OC są niemal identyczne w każdej firmie ubezpieczeniowej, dlatego możemy swobodnie kierować się ceną w czasie wyboru odpowiedniej oferty.
Aby zaoszczędzić czas i pieniądze warto wybrać kalkulator ubezpieczeń Płacę Mniej, dzięki któremu porównają państwo szybko i wygodnie polisy największych polskich ubezpieczycieli w jednym miejscu, nie wychodząc z domu, a co najlepsze zajmie to nie więcej niż 5 minut.

A co z autocasco?

W przypadku ubezpieczenia AC, należy zwracać uwagę nie tylko na cenę ubezpieczenia, ale i zakres jakim obejmuje nas polisa. Takie informacje znajdziemy w dokumencie OWU (ogólne warunki umowy), aby się z nimi zaznajomić wystarczy kliknąć w odnośnik z tym napisem, który ukaże się wraz z wynikami wygenerowanymi z kalkulatora Płacę Mniej.

Warto przejrzeć dokładnie warunki ubezpieczenia, aby nasza polisa z najtańszej, nie stała się najdroższą w chwili, gdy będziemy zmuszeni do skorzystania z odszkodowania.

Możemy również liczyć na doświadczenie i rady innych kierowców, ponieważ kalkulator zawiera możliwość oceny ubezpieczyciela i jego produktów. Pamiętaj, że dodając swoją opinię, pomagasz innym oraz sobie.