Sieć Play działa dopiero od około dwóch i pół roku, ale jak na tak krótką historię, może pochwalić się wieloma niemalże rewolucyjnymi przedsięwzięciami. Na samym początku, operator rozdawał telefony z kartami sim, które umożliwiały darmowe rozmowy oraz korzystanie z mobilnego Internetu. Pierwsza forma promocji zwiastowała, to, że Play będzie chciał przełamać zaporę złożoną z trzech operatorów, którzy „dzielili pomiędzy sobą” zyski z rynku.

Play – czyli zabawa

Pomimo tego, że Play ma bardzo luźny wizerunek swojej marki, to oferty, które proponuje klientom są jak najbardziej poważne i niezwykle atrakcyjne.

Zarówno oferty na abonament, mix, a w szczególności na kartę są niezwykle przejrzyste i dają klientom znacznie więcej korzyści niż w u innych operatorów. Wybierając zestaw pre-paid w Play otrzymujemy stałą stawkę za minutę połączenia do wszystkich sieci, rok ważności konta po każdym doładowaniu oraz darmowe sms-y również do wszystkich sieci. Przedstawienie tej oferty wymusiło na innych operatorach konieczność obniżki cen.
Play wprowadził również ofertę bezprzewodowego Internetu, który był o połowę niższy niż u konkurencji, dzięki czemu zyskał prawie 150 tys. klientów.

Wszystkie modele telefonów

Play nie ograniczył się jedynie do obniżania cen, ale stara się również zaspokoić inne potrzeby klientów. Klienci, którzy podpisują umowę, abonamentową, mix, bądź kupują starter Play, mogą wybrać dowolny telefon oferowany przez wiodących producentów (oprócz telefonów objętych wyłącznością):

  • Nokia,
  • Samsung,
  • LG,
  • Sony Ericsson,
  • Motorola,
  • HTC,
  • Toshiba

Jedyny minus, który zmniejsza atrakcyjnośc oferty Play, to drogie ceny połączeń z innych sieci do tego operatora. Może to sprawić, że nasi znajomi będą rzadziej do nas dzwonić, ponieważ średni koszt połączenie z Orange, Era, Plus GSM do Play wynosi około 75 groszy.

Zanim podejmiesz decyzję, porównaj oferty operatorów komórkowych, dzięki Płacę Mniej.