telefony komórkowe

 

Rynek telefonii komórkowej w Polse zakończył już okres intensywnego wzrostu. Okazuje się, że większość z nas ma telefon komórkowy i to nie jeden. Warto zauważyć, iż telefonia komórkowa stanowi hermetyczny obszar działalności, do którego trudno się dostać nowym operatorom – nie wirtualnym.


Polscy najwięksi operatorzy komórkowi


Większość polaków zapytana o swojego operatora komórkowego odpowie : PlusGsm, Orange lub Era. Są to trzy największe firmy związane z telefonią komórkową w Polsce. Każda z nich posiada rozwijaną przez lata infrastrukturę sieciową, która jest modernizowana i dopasowywana do obecnych standardów. Wśród operatorów komórkowych panuje oligopol, który w ubiegłych latach przełamać starać się najnowsza sieć Play.

 

operatorzy komórkowi

 

Nowa siła wśród operatorów


Play jest siecią operatora P4, wcześniej NetiaMobile, która wystartowała w połowie 2007 roku. Atrakcyjna oferta, a szczególnie tanie multimedialne telefony oraz jasne warunki umowy sprawiają, że Play coraz szybciej zdobywa nowych klientów. Istotną przeszkodą jest jednak wysoka cena połączeń wykonywanych z innych sieci do Play (około 75 groszy).

 

Operatorzy wirtualni


Są to firmy, które działają jako operatorzy komórkowi, lecz nie posiadają własnej sieci, tylko wynajmują ją od innych firm. Przykładami takich sieci są: MobilKing, CyfrowyPolsat, tu biedronka i inne w odróżnieniu do marek prepaid innych sieci Simplus (Plus), Heyah (Era). Firmy te oferują model prepaid, w którym najpierw płacimy, a później dzwonimy – popularne telefony na kartę.

Płacę Mniej porównuje oferty różnych operatorów, zarówno telefonów na kartę, abonament jak i mix. Przygotowaliśmy również zestawienie propozycji dla firm. U nas znajdziesz to czego potrzebujesz i zaczniesz oszczędzać.

  • Era
  • Orange
  • Play
  • Plus GSM
  •