Drogie mieszkania w 2012 roku

2018-01-02T15:17:57+00:00

Czy warto kupować teraz nieruchomości? To pytanie spędza sen z powiek wielu osobom, które marzą o własnym lokum, niestety odpowiedź na nie, nie jest tak prosta. Pomimo spadków, ceny nadal są wysokie, dlatego klienci nie szturmują agencji nieruchomości i deweloperów.

Niezwykły wysyp targów mieszkaniowych szczególnie w Warszawie nie wpływa drastycznie na popyt. Klienci preferują mieszkania tańsze, a co za tym idzie często pochodzące z rynku wtórnego. Nawet akcje promocyjne i bonusy (wykończenie itp.) nie przekonuje kupujących, którzy oczekują po prostu niższych cen.

Ogromną przeszkodą dla wielu z nas jest ciągle mniejsza dostępność kredytów hipotecznych. Jak wynika ze statystyk placemniej.pl, klienci muszą spełniać posiadać wysoką zdolność kredytową, dlatego wiele wniosków nie zostaje przyjęta. Pomimo tego, że rynek nieruchomości nie jest zbyt elastyczny, z racji tego, że inwestycje, przygotowania, budowy trwają przez długi czas, to i tak nie analitycy nie potrafią dokładnie określić często nawet najbliższych trendów. Tym większy kłopot mamy my – kupujący.

Dla tych, którzy znaleźli swoje upragnione lokum i chcą zaciągnąć kredyt hipoteczny, Płacę Mniej umożliwia porównanie ofert polskich banków i doradców finansowych. Sprawdź ile możesz zaoszczędzić.