Deutsche Bank został założony w styczniu 1870 roku w Berlinie przez Adelberta Delbrucka i Ludwiga Bambergera. Początkowo miał on zajmować się handlem zagranicznym. Pierwsze oddziały poza Niemcami zostały otwarte w Londynie, Jokohamie i Szanghaju.

Sześć lat później przejął Berliner Bank-Verein oraz Deutsche Union-Bank i tym samym stał się największym bankiem w kraju. Instytucja finansowa brała udział w budowie Northern Pacific Railway w U.S.A. oraz Kolei Bagdadzkiej, a także wprowadzała spółkę Bayer na berlińską giełdę. W 1929 roku doszło do kolejnej fuzji, tym razem z Disconto-Gesellschaft. W 1948 roku nakazano dokonać podziału Banku na oddziały regionalne.

W późniejszym czasie 10 banków połączyło się w 3 większe. Od 1957 roku nastąpiła seria fuzji i przejęć. W 1995 roku rozpoczął się proces zmiany profilu działalności z banku komercyjnego na inwestycyjny. Dziesięć lat później 75% jego przychodów stanowiły zyski z inwestycji i doradztwa w tym zakresie. Bank działa nieprzerwanie do chwili obecnej mimo różnych zawirowań w jego historii.

Deutsche Bank zajmuje się obsługą w trzech sektorach: przedsiębiorstw, osób fizycznych i działalnością inwestycyjną. Jego klienci mogą korzystać z różnego rodzaju kont, lokat, kart oraz inwestować swoje środki.

Przez lata działalności Deutsche Bank był laureatem wielu rankingów i otrzymał szereg nagród między innymi został Najlepszym Bankiem Inwestycyjnym w Polsce oraz liderem rynku kapitałowego według Giełdy Papierów Wartościowych w 2015 roku.

Dane kontaktowe Deutsche Bank

Infolinia: 801 18 18 18 lub +48 12 625 80 00 lub +48 500 919 000

Centrala:
Deutsche Bank Polska S.A.
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa

Opinie o Deutsche Bank i produktach: