W roku 1870 w Warszawie został założony Bank Handlowy S.A. To najstarszy komercyjny bank w Polsce. Po II wojnie światowej stał się głównym korespondentem między instytucjami polskimi a zagranicznymi. W roku 1989 Bank Handlowy stracił monopol na na dokonywanie zagranicznych rozliczeń.

Nastąpiła szybka rozbudowa oddziałów oraz rozszerzenie oferty usług finansowych w Polsce oraz poza jej granicami. Dwa lata później zaczął działać w kraju Citibank (Poland) S.A. W roku 1997 Bank Handlowy kolejny raz pojawił się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

W 2000 roku stał się częścią globalnej sieci Citigroup, w wyniku czego w marcu 2001 roku dokonano fuzji Banku Handlowego w Warszawie S.A. oraz Citibank (Poland) S.A. Obecnie Citi Handlowy jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce. Oferuje swe usługi szerokiej grupie odbiorców, cały czas rozwija asortyment oferowanych produktów i usług. Grupa kapitałowa Banku obejmuje Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. oraz Handlowy- Leasing Sp. z o. o.

Citi Handlowy należy do banków uniwersalnych, swe usługi świadczy dla klientów indywidualnych, mikroprzedsiębiorstw, przedsiębiorstw oraz korporacji. W jego ofercie znajdziemy konta osobiste, oszczędnościowe, walutowe, różnego rodzaju karty płatnicze, kredyty, pożyczki oraz produkty inwestycyjne.

Na przestrzeni lat swej działalności Citi Handlowy otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Należy tutaj wyróżnić choćby otrzymane w roku 2017 wyróżnienie dla najlepszego Domu Maklerskiego, nagrodę Złotego Bankiera za najlepszą kartę kredytową oraz tytuł „Etycznej Firmy” przyznawany przez Puls Biznesu.

Dane kontaktowe Citi Handlowy

Infolinia: +48 22362 24 84 lub +48 692 24 84
Centrala:
Citi Handlowy
ul. Senatorska 16
00-923 Warszawa

Opinie o Citi Handlowy i produktach: