BOŚ Bank działa na polskim rynku od roku 1991. Należy do instytucji komercyjnych. Jako jeden z niewielu w Polsce udziela preferencyjnych kredytów na inwestycje związane z ochroną środowiska. W roku 1997 zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jego głównym akcjonariuszem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wartość inwestycji proekologicznych w ciągu 25 lat działalności, które wspierał BOŚ Bank wyniosły około 50 mld zł. Instytucja finansowa obsługuje klientów indywidualnych, przedsiębiorstwa oraz sektor finansowy. Zajmuje się prowadzeniem portalu eko-Polska.pl, w którym propaguje i uświadamia społeczeństwo odnośnie ochrony środowiska, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Grupę BOŚ Banku stanowią Dom Maklerski BOŚ SA, BOŚ Finanse AB oraz BOŚ Eko Profit SA.

Nagrody i wyróżnienia przyznane BOŚ Bankowi stanowią o jego innowacyjności i zaangażowaniu w wielu dziedzinach. EKOkonto bez kosztów zwyciężyło w kategorii „Konta dla osób fizycznych” w rankingu „50 największych banków w Polsce 2017”, Dom Maklerski BOŚ Bank otrzymał w 2016 roku zaszczytne II miejsce w kategorii Najlepszych Biur Maklerskich, to tylko niektóre z wyróżnień jakimi może poszczycić się BOŚ Bank.

Dane kontaktowe BOŚ Bank

Infolinia dla klientów: 801 355 455 lub +48 22 543 34 34
Centrala
BOŚ Bank Spółka Akcyjna
ul. Żelazna 32
00-832 Warszawa

Opinie o BOŚ Bank i jego produktach: