Fuzja prawna dwóch banków, a mianowicie Banku BGŻ oraz BNP Paribas Bank Polska doprowadziła 30 kwietnia 2015 roku do powstania BGŻ BNP Paribas- jednej z największych instytucji finansowych w Polsce. 18 maja już jako połączone banki zadebiutowały na GPW w Warszawie. 31 maja dokonano połączenia Banku BGŻ BNP Paribas z Sygma Bankiem, jednocześnie dokonując wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

BGŻ BNP Paribas jest instytucją finansową o charakterze uniwersalnym. Obsługuje klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz korporacje. Jest jednym z największych wydawców kart kredytowych w Polsce. Specjalizuje się również w usługach dla sektora rolno-spożywczego. Klientom proponuje doradztwo inwestycyjne.

BGŻ BNP Paribas jest częścią międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas, która działa w 74 krajach i zatrudnia 190 tysięcy pracowników. Grupa zajmuje się usługami finansowymi, bankowością korporacyjną oraz inwestycyjną.

BGŻ BNP Paribas zebrał liczne nagrody w wielu kategoriach między innymi w 2016 rok został Najlepszym Bankiem dla Rolników (sukces ten powtórzył także rok później), w XI edycji Banking Forum został uznany za Najszybciej Rozwijający się Bank, w plebiscycie Gazety Bankowej został okrzyknięty „Najlepszym Bankiem 2017” w kategorii dla Najlepszych Dużych Banków Komercyjnych.

Dane kontaktowe BGŻ BNP Paribas

Infolinia dla telefonów stacjonarnych: 801 321 123 lub +48 22 134 00 00
Centrala
Bank BGŻ BNP Paribas
ul. Suwak 3
02-676 Warszawa

Opinie o  BGŻ BNP Paribas i jego produktach: