Fuzja Banku Zachodniego SA oraz Wielkopolskiego Banku Kredytowego SA w 2001 roku doprowadziła do powstania Banku Zachodniego WBK. To także rok pierwszego notowania na warszawskiej GPW. 70% akcji Banku posiada Grupa Santander, do której BZ WBK dołączył w roku 2011. W styczniu 2013 roku nastąpiło połączenie z Kredyt Bankiem, które zaowocowało powstaniem trzeciego co do wielkości banku w Polsce pod względem aktywów, depozytów oraz portfela kredytowego.

Obecnie BZ WBK posiada ponad 1 000 placówek, z każdym rokiem osiąga coraz większe zyski. Działalność instytucji finansowej opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach i gwarantowaniu coraz nowocześniejszych usług. Jako pierwszy w naszym kraju zaczął wydawać karty z mikroprocesorem oraz stosować rozwiązania dla bankowości mobilnej.

Grupę Banku Zachodniego WBK tworzą BZ WBK Nieruchomości SA, BZ WBK TFI SA, Leasing SA oraz BZ WBK Faktor Sp. z o. o. W ten sposób klienci mogą korzystać z usług maklerskich, produktów leasingowych, ubezpieczeniowych, faktoringowych oraz dokonywać inwestycji w fundusze.

BZ WBK zdobył tytuł Best Bank in Poland w rankingu Euromoney Awards for Excellence 2016, II miejsce w konkursie organizowanym przez Bankier.pl w kategorii „kredyt hipoteczny” (kwiecień 2016), Tytuł Instytucji Roku 2016 za zdalną obsługę klientów. To tylko niektóre z licznych nagród i wyróżnień Banku. Zaszczytne tytuły są potwierdzeniem ciągłych prac nad rozwojem.

Dane kontaktowe Bank Zachodni WBK

Infolinia dla klientów: 1 9999 lub 781 119 999
Centrala
Bank Zachodni WBK SA
ul. Rynek 9/11
50-950 Wrocław

Opinie o Banku Zachodnim WBK: